ارسال توسط : مدیریت

معاون امور گمركی گمرك ایران گفت: تدوین و تنظیم آیین‌نامه اجرایی قانون جدید گمرك در 222 ماده تا پایان هفته دوم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری به اتمام می‌رسد.

به گزارش پایگاه آموزش و اطلاع رسانی امور گمرکی، محمدرضا نادری در گفت‌وگو با خبرنگار نشریه گمرك افزود: از كلیه سازمان‌های مجری احكام قانون جدید گمرك خواسته شده تا نمایندگان تام‌الاختیار خود را برای اعلام نظر نهایی درباره مواد آیین‌نامه اجرایی قانون جدید امور گمركی معرفی كنند و انتظار مي‌رود دستگاه‌های مزبور هر چه سریع‌تر نسبت به این امر اقدام نمایند.

وی تأكید كرد: برای تدوین این آیین‌نامه، از پیشكسوتان و مدیران گمركات اجرایی نظرخواهی شده و تلاش زیادی صورت گرفته تا آیین‌نامه از استحكام و صلابت كافی برخوردار باشد.

معاون امور گمركی گمرك ایران ضمن اشاره به گفت‌وگوهای گمرك و وزارت نفت در مورد ایجاد گمرك نفت اظهارداشت: مكان پیشنهادی وزارت نفت برای تأسیس این گمرك مورد قبول كارشناسان دفاتر واردات و ساختمان گمرك ایران قرار گرفته است و در حال حاضر ما منتظر اقدامات وزارت نفت برای تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز گمرك نفت هستیم.

نادری افزایش سرعت و دقت در رسیدگی به امور گمركی كالاهای نفتی را از مزایای ایجاد گمرك تخصصی نفت اعلام كرد و اظهارداشت: با احداث این گمرك اعمال سلیقه در انجام امور گمركی كالای نفتی از بین مي‌رود و رویه یكنواختی در این زمینه به‌وجود مي‌آید.

وی همچنین درخصوص واگذاری مدیریت واحد مرزی به گمرك گفت: اجرای این طرح نیازمند تهیه شیوه‌نامه‌ای است تا بتوان آن را به صورت یكنواخت در گمركات كشور پیاده‌سازی كرد.

معاون امور گمركی گمرك در اعلام نظر نسبت به مصوبه جدید دولت برای واردات خودروهای سواری گفت: براساس مصوبه دولت، سال ساخت خودروهای سواری خارجی از یك سال به 3 سال افزایش پیدا كرده است.
وی تأكید كرد: این مصوبه درباره واردات آن‌دسته از خودروهای سواری خارجی قابلیت اجرا دارد كه غیرمستعمل باشند.

نادری همچنین خاطرنشان كرد: مستعمل و غیرمستعمل بودن خوردو شاخصی است كه در فرم ثبت سفارش كالا درج مي‌شود و صحت و تأیید آن منوط به نظر سازمان توسعه تجارت است. :: موضوعات مرتبط: اخبار گمرک
تاريخ انتشار : دوشنبه ۴ اردیبهشت۱۳۹۱ |
 
   
تو نيکي مي‌کن و در دجله انداز، که ايزد در بيابانت دهد باز